Werynia: Tragiczny wypadek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na miejscu wypadku wciąż pracują policjanci, służby ratownicze i prokurator. Droga jest zablokowana. Policjanci kierują samochody na objazdy. Scanią wraz z naczepą kierował 51-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego.

(Paweł Galek, Tomasz Łępa)

Uwaga, kierowcy, wciąż zablokowana jest droga wojewódzka numer 875 między Werynią a Dzikowcem w powiecie kolbuszowskim. Po godzinie 9.00 doszło tam do wypadku, w którym trzy osoby zginęły na miejscu a pięć zostało rannych. To byli piłkarze 'Stali' Mielec, którzy obecnie grali w 'Wólczance' Wólka Pełkińska. Tam rozegrany miał zostać mecz 'Wólczanka' Wólka Pełkińska – 'Avia' Świdnik. W wypadku namiejscu zginęli dwaj bracia Pydych z powiatu mieleckiego – 28-letni Rafał i 23-letni Kamil – oraz 19-letni Kamil Szewczak, który był mieszkańcem powiatu krasnostawskiego w województwie lubelskim. Kolejną,czwartą ofiarą śmiertelną jest Mariusz Korzępa, który zmarł wszpitalu w Rzeszowie, dokąd zabrał go śmigłowiec LPR. Wśród rannych piłkarzy jest m.in. Kamil Hul.

Volkswagen transporter, w którym jechało osiem osób, zderzył się z ciężarową scanią – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej Jolanta Skubisz Tęcza: