Werynia: Będzie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolbuszowskie starostwo pozyskało blisko 200 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni. Przetarg na realizację przedsięwzięcia został już rozpisany, rozpoczęcie prac jest więc kwestą czasu.
Dzięki inwestycji na miejscu obecnego, archaicznego boiska, powstanie ogrodzony plac o nawierzchni poliuretanowej, na którym będzie można grać w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Ponadto powstaną trybuny na 90 miejsc siedzących.
Inwestycja cieszy dyrektora Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni Stanisława Olszówkę: – To boisko było i jest bardzo potrzebne dla młodzieży, która kształci się w naszej szkole – mówi dyrektor. Z kolei starosta Józef Kardyś podkreśla, że starania o pozyskanie funduszy były już od dłuższego czasu. – Składaliśmy wnioski o dotację do wielu różnych konkursów, w których prowadzony był nabór na to zadanie W końcu doczekaliśmy się – zaznacza starosta.
(Pawel Galek)