Warszawa: Kardynała Adam Kozłowiecki SJ jednym z bohaterów finału XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Życie i posługa Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ jest tematem finału XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ogólnopolski konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy o kontynencie afrykańskim oraz zwrócenie uwagi na działalność polskich misjonarzy i misjonarek.
Uczestnictwo w konkursie ma również uczyć wrażliwości, otwartości; integrować uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka, bez względu na jego pochodzenie.
Finał obejmuje temat specjalny, który w tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: 'Kard. Adam Kozłowiecki i polscy misjonarze w Afryce Południowej i na wyspach Oceanu Indyjskiego'.
Wśród wszystkich trzydziestu dziewięciu finalistów XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki znalazło się pięć osób z Podkarpacia: Agata Ordon – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, oraz czterech uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie: Justyna Różycka, Joanna Magiera, Tomasz Grzyb i Krzysztof Bieniasz.
Etap centralny konkursu odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku w Warszawie i składa się z dwóch części: ustnej i pisemnej – do tej ostatniej zostanie dopuszczonych jedynie pięciu uczestników, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów. Zwycięzca Olimpiady zostanie wyłoniony przez specjalnie powołaną komisję.