Walentynki z Lasowiakami w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Walentynki z „Lasowiakami”

    Walentynki, wywołując gejzery wzajemnej sympatii, ozdabiając ulice wszelkimi możliwymi odcieniami czerwieni, dają w samym środku zimy przedsmak wiosny.
Z wdziękiem wpisują się w kalendarz jako „dzień zakochanych”.
    W naszej kulturze istnieje od dawien dawna święto podobne, choć różnie tytułowane: Noc Świętojańska, Noc Kupały, Sobótki, czy też Wianki. Aby podnieść ich atrakcyjność
i uwspółcześnić, organizatorzy wydarzeń kulturalnych organizowanych w noc
z 21/22 czerwca często nazywają je dzisiaj „Słowiańskimi Walentynkami”, przywołując tym samym skojarzenia z lutowym świętem.
    Koncert, na który 14 lutego zaprasza stalowowolski MDK, odwraca sytuację – to nasi „Lasowiacy” postarają się, by w Walentynki spełniły się wszelkie nadzieje z nimi wiązane.
W koncercie główną rolę odgrywa taniec, gdyż niegdyś okazji do pląsów było bez liku.  Zapraszając do tańca można bowiem wyrazić swe szczególne zainteresowanie kimś, względem kogo „poczuliśmy miętę”. Emocje pulsujące pomiędzy tancerzami, szaleństwo wspólnego wirowania, imponowanie sprawnością, czy też wzajemne czarowanie się, gesty dające obietnice – to wszystko, tak bardzo przecież walentynkowe, w barwnym widowisku przedstawi na scenie Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”.
    Organizatorzy przygotowali także niespodzianki dla uczestników „Walentynek
z Lasowiakami”: serduszka z dedykacjami, pierniki o oczywistym w tym dniu kształcie czy też specjalnie zaaranżowane stanowisko dla pstryknięcia sobie pamiątkowego zdjęcia.
    Na wszystkich chętnych do uczestnictwa w koncercie czekają w MDK bezpłatne zaproszenia w formie kartki walentynkowej. Obok „lasowiackiego serca” nie zabraknie
na nich miejsca na wpisanie osobistych życzeń dla osoby, z którą ten dzień będziemy chcieli spędzić.

Walentynki z „Lasowiakami”

14 lutego 2013, godz. 18.00

Koncert Zespołu i Tańca „Lasowiacy”
oraz moc walentynkowych atrakcji!

 sala widowiskowa MDK

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI