W tych orkiestrach jest siła

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła 'spoko orkiestra” działająca przy gminnym ośrodku kultury w Kocudzy drugiej. Drugie miejsce przypadło miejskiej orkiestrze dętej z Tarnobrzega, a trzecie gospodarzom imprezy czyli Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Chmielowa.

Jury które uważnie przyglądało się każdemu występowi nie miało łatwego zadania mówi przewodniczący składu Leopold Miłkowski:

Przerwy pomiędzy kolejnymi występami uczestników uświetniał pokaz układów Mażoretek Diament z Chmielowa mówi Kierownik Wiejskiego Centrum Kultury Patrycja Jeż

Są jednak miejsca w Polsce, tak jak Kocudza Druga gdzie młodzi bardzo chętnie wstępują w szeregi orkiestry mówi grająca na saksofonie siedemnastoletnia Jadwiga Stolarz:

Dla orkiestr takie spotkanie to okazja do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, także w zakresie repertuaru, bo jak przekonuje kapelmistrz tarnobrzeskiej miejskiej orkiestry dętej Zenon Piekarz każdy utwór da się zagrać:

Już po raz szósty Chmielów w gminie Nowa Dęba był gospodarzem przeglądu orkiestr dętych. Na tegorocznej edycji imprezy można było oprócz gospodarzy, podziwiać orkiestry z Tarnobrzega, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kocudzy, oraz Komorowa. Mówi współorganizator wydarzenia kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa i Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowej Dębie Marek Kosior: