W Tarnobrzegu rusza całodobowy oddział chemioterapii

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Centrum Onkologicznym Szpitala Wojewódzkiego w |Tarnobrzegu możliwość leczenia mają zarówno mieszkańcy Podkarpacia jak i Sandomierza oraz okolic.
Na zdjęciu: Iwona Drab – Mazur, kierownik Centrum Onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego w |Tarnobrzegu.
Do dyspozycji pacjentów będzie 25 łóżek stacjonarnych do chemioterapii wielodniowej i diagnostyki oraz 11 stanowisk do podawania chemioterapii jednodniowej.
O wstępnej kwalifikacji chorych do odpowiedniego rodzaju i schematu podawania chemioterapii decyduje lekarz w poradni onkologicznej tarnobrzeskiego szpitala. Specjaliści mają możliwość kierowania pacjenta na chemioterapię w ramach katalogu substancji czynnych jak też do chemioterapii niestandardowych. Zdaniem Iwony Drab – Mazur, najważniejsze jest to, że kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia objął pełną listę programów lekowych.

W tarnobrzeskim szpitalu od lipca ruszy całodobowy oddział chemioterapii. Do tej pory w placówce funkcjonował oddział dzienny chemioterapii oraz poradnia onkologiczna. Nowy oddział wraz z już istniejącym zajmuje trzy kondygnacje zmodernizowanego skrzydła szpitala. Mówi Iwona Drab – Mazur, kierownik Centrum Onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego w |Tarnobrzegu.