W Tarnobrzegu działa komisja do sprawdzania skuteczności odkomarzania

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W takim wypadku firma poniesie określone konsekwencje chyba, że szybko odkomarzy ponownie. Przewodniczącym komisji do sprawdzania skuteczności odkomarzania w mieście jest zastępca prezydenta Robert Niedbałowski, w jej skład wchodzą naczelnik i inspektor Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, przewodniczący osiedla lub przez niego wskazany członek rady osiedla, na terenie którego wybrano punkt kontroli. W Tarnobrzegu odkomarzaniem objętych jest półtora tysiąca hektarów terenów. Są wśród nich osiedla, Park Dzikowski, ogródki działkowe, a także plaża nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Mieszkańcy Tarnobrzega narzekają na dużą liczbę komarów. Firma, która wygrała przetarg na odkomarzanie miasta, od maja ten zabieg przeprowadziła kilkukrotnie. Kolejne odkomarzanie rozpocznie się w Tarnobrzegu jutro. Efekty pracy firmy ocenia – tu uwaga – komisja do sprawdzania skuteczności odkomarzania w mieście! powołana przez prezydenta Norberta Mastalerza.
Jak pracuje komisja? Jej członkowie prowadzą obserwacje dwa razy w miesiącu w trzech miejscach wybranych każdorazowo z pośród 28 stałych punktów kontroli określonych w umowie z wykonawcą czyli firmą odkomarzającą. Obserwacja polega na spokojnym siedzeniu lub staniu w danym miejscu przez kwadrans. Mówi wchodząca w jej skład Jolanta Hyla, naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.