W Tarnobrzegu działa już Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Od początku roku z możliwości założenia firmy w ramach Akademickiego Inkubatora przedsiębiorczości skorzystały, 3 osoby.
Są jednak pewne ograniczenia:

Pomoc w pozyskiwaniu funduszy na inwestycję, pomieszczenie biurowe z pełnym osprzętem komputerowym, czy prowadzenie księgowości przez biuro księgowe – to tylko niektóre z korzyści, na jakie może liczyć w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.
Znany w całej Polsce projekt dotarł także i do Tarnobrzega, gdzie z powodzeniem działa już od początku tego roku przy Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości ułatwiają start w biznesie poprzez innowacyjny na skalę europejską sposób na prowadzenie firmy, który polega na tym, że nasza firma działa w ramach inkubatora. To z kolei sprawia, że nie musimy zakładać własnej działalności gospodarczej, co ogranicza koszty, biurokrację oraz ryzyko początkujących przedsiębiorców i pozwala im skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesowego przedsięwzięcia.
Normalna działalność gospodarcza kosztuje około 2 tyś miesięcznie. Zł. W inkubatorze początkujący przedsiębiorca płaci o wiele mniej mówi prezes zarządu Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Hubert Czub: