W szpitalu w Nowej Dębie obchodzono XX Światowy Dzień Chorego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dziś do pacjentów z pozostałych oddziałów nowodębskiego szpitala, trafią życzenia oraz list, który do wszystkich chorych wystosował Papież Benedykt XVI.

Natomiast także dziś w Nisku odbędą się główne uroczystości Diecezji Sandomierskiej z okazji obchodów XX Światowego Dnia Chorego. Z tej okazji o godz 11.00 w Kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku odbędzie się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. A uwieńczeniem obchodów XX Światowego Dnia Chorego będzie poświęcenie i otwarcie nowego budynku dla Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowo – Rodzinnego i Rehabilitacji w Nisku prowadzonego przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Także i najmłodsi mieszkańcy Nowej Dęby z przedszkola imienia Kubusia Puchatka, którzy za sprawą specjalnie na tę okazję przygotowanych laurek oraz występami artystycznymi, sprawili, że na twarzach pacjentów pojawił się uśmiech. Co potwierdził pan Tadeusz ze Stalowej Woli który również przebywa na oddziale rehabilitacyjnym:

Inauguracja odbyła się na oddziale rehabilitacyjnym tamtejszej lecznicy. Tam z życzeniami pośpieszyła zarówno koordynator do spraw promocji zdrowia, Barbara Moskalewicz, jak i dyrektor szpitala, Bogdan Tomczyk. Dyrektor podczas swojego wystąpienia podkreślał jak ważne jest to święto: