W Stalowej Woli zaprezentowano pierwsze maszyny wyprodukowane przez LiuGong Machinery Poland.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Władze LiuGong zadeklarowały, że w przeciągu pięciu lat wiekość produkcji w Stalowej Woli wyniesie ok. 3 tys. maszyn rocznie. Na obecną chwilę stalowowolski LiuGong Machinery Poland zatrudnia ok. 1100 pracowników. To, jakie będzie zatrudnienie w przyszłości spółka uzależnia od zapotrzebowania rynku na maszyny budowlane spółki LiuGong.
(Marta Górecka)
W ofercie stalowowolskiej spółki LiuGong nie zabraknie też maszyn, które do tej pory produkowała HSW i te w ciągu 5 lat będą stanowić połowę stalowowolskiej produkcji.

LiuGong Machinery Poland zaprezentował dwa pierwsze seryjne egzemplarze maszyn które powstały w Stalowej Woli z komponentów dostarczonych z centrali koncernu w Chinach. Te maszyny to koparka gąsienicowa i ładowarka kołowa.
Mirosław Sroka, wiceprezes ds. produkcji i logistyki w spółce LiuGong Machinery Poland stwierdził że jest to historyczna chwila.
Te maszyny powstały z myślą o krajach rosyjskojęzycznych, ale już jesienią ma ruszyć produkcja koparek i ładowarek na rynek Unii Europejskiej.
Ale wdrażany jest już program, który pozwoli na produkcję elementów konstrukcyjnych i podzespołów do budowy tych maszyn na miejscu. Wiceprezes LiuGong Machinery Poland Tan Zuozhou mówi, że LiuGong Machinery Poland w Stalowej Woli skupi się na razie na produkcji właśnie tych dwóch rodzajów maszyn – koparek i i ładowarek, ale oczywiście firma będzie reagować na potrzeby rynku i zwiększać asortyment.