W Nisku na zalewie w Podwolinie rozegrane zostały III Regaty Niżańskie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Miłośnikom wody i żeglowania podczas III regat w Nisku śpiewała również grupa Pod wiatr.
(Marta Górecka)
Wystąpił m.in. zespół Zejman i Garkumpel z Mirosławem Kowalewskim.

A w tegorocznych w klasie Ostróda zwyciężyła załoga Michała Siudy a w klasie open Marcina
Zajączkowskiego. Zwycięzcy w tym roku otrzymali nie tylko dyplomy i puchary ale i nagrody, bo jak przyznał komandor Jacht Klubu Nisko Stanisław Czerewin na tegoroczne regaty udało się zdobyć m.in. dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy i Miasta Nisko. To pozwoliło również zorganizować koncerty.

Niedziela zaś należała do klasy ostróda i klasy open. Tu już startowali mocno opływani młodzi żeglarze, których jednak tez wiatr nie rozpieszczał, choć jak stwierdził sędzia główny regat Kazimierz Irsmanbet, warunki były lepsze.

Ale okazuje się że umiejętności żeglowania nie zależą od wieku bo jako trzeci na metę przybył najmłodszy uczestnik regat 7-letni Hubert Karaś.

Podczas dwudniowej imprezy żeglarze rywalizowali na wodzie w trzech klasach: optymist, ostróda i open. Pierwszego dnia regat wystartowała klasa optymist. Rywalizowało w niej kilkunastu adeptów żeglarstwa, którzy zdobywanie swoich pierwszych szlifów żeglarskich rozpoczęli niespełna 2 miesiące temu. Zwyciężył Michał Masłowski przyznał, że w finale wygrana przyszła mu łatwiej niż zakwalifikowanie się do niego: