W maju ruszą przetargi na wyposażenie Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Są szanse że w budynku znajdzie się również miejsce dla Miejskiej Biblioteki Publicznej, choć są to dopiero przymiarki i żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.
Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli ma być gotowa w grudniu tego roku. Inwestycja jest częścią dużego projektu pn. 'Stworzenie kompleksowej bazy dydaktyczno-naukowej uczelni wyższych w Stalowej Woli' o wartości ok. 84 mln zł, z czego prawie 60 mln zł, to dofinansowanie unijne w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej.
(Marta Górecka)
A w bibliotece znajdzie się miejsce na czytelnię, pomieszczenia z książkami, do których nie będzie powszechnego dostępu, choć nie braknie też i zwykłych półek bibliotecznych, gdzie będzie można samemu poszperać za interesującą książką.

Potem dopiero przyjdzie czas na zapełnianie pomieszczeń bibliotecznych zbiorami książek. Choć nie cały gmach siedziby Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli będzie wykorzystany na bibliotekę.

W maju ruszą prace związanie z wykańczaniem ścian, montażem urządzeń wentylacyjnych i montażem lamp. Potem przyjdzie już czas na przetargi dotyczące oprogramowań i urządzeń bibliotecznych.

Obecnie trwa ocieplanie budynku i prace wykończeniowe wewnątrz, w tym prace instalacyjne m.in. przy ogrzewaniu podłogowym.
Mówi szef Zespołu Projektowego Ryszard Szęczyk.