W Chmielowie odbył się V jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

V jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowei uświetniały
swoimi wystepami Mażoretki 'Diament' z Chmielowa i Mażoretki z Głogowa
Małopolskiego. VI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie już za rok.
(Marta Górecka)
Pomysł festiwalu orkiestr dętych chwalił też członek jury Piotr Wyzga.

Leszek Mroczek Ze Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego w Chmielowie przyznał, że nie jest łatwo zdobywać środki na prowadzenie orkiestry i organizowanie festiwalu, ale póki nie braknie w Chmielowie ludzi z pasją którym chce się chcieć, to festiwale będą się odbywać.

Drugie miejsce w tegorocznym Festiwalu Orkiestr Dętych zajęła Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, a III miejsce przypadło ex aequo orkiestrom z Ostrowca i z Chmielowa. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon gratulując orkiestrom występu zapowiedział finansowe wsparcie dla chmielowskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej która obecnie liczy 35 członków i szkoli ok. 20-stki następnych.

Zwycięzcą V festiwalu została orkiestra dęta z Janowa Lubelskiego 'Olek Orkiestra', która była zdobywcą I miejsca również na I przeglądzie w Chmielowie. Ma też na swoim kącie sporo innych sukcesów i niedawny występ na festiwalu w Chorwacji.
Z zajęcia I miejsca w tegorocznym Festiwalu w Chmielowie cieszył się kierownik i kapelmistrz orkiestry Aleksander Krzos.

O laur zwycięstwa rywalizowało 5 orkiestr dętych: z Janowa Lubelskiego, Chmielowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Komorowa i Kolbuszowej.
Jury oceniające występy przyznało, że poziom był wyrównany. Tylko co do I miejsca nie było wątpliwości – mówi przewodniczący jury Jarosław Kmieć