W Bojanowie powstanie ośrodek dla osób po wypadku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będą zlikwidowane bariery architektoniczne, a każdy domek oprócz pokoi będzie posiadał odpowiednio przystosowane kuchnię i łazienkę. Oddanie do użytku ośrodka rehabilitacyjno-adaptacyjnego w Bojanowie zaplanowane jest na lipiec 2014 roku. Placówka powstaje w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego za kwotę 5 mln złotych z czego dofinansowanie wynosi 3,5 mln.
(Marta Górecka)
I w tym będzie pomagał powstający w Bojanowie ośrodek, w którym będą organizowane turnusy terapeutyczne. Ruszyły już prace adaptacyjne w bojanowskim ośrodku. Po wyburzeniu starych domków, w ich miejsce powstaną nowe:

Pomysł utworzenia takiej placówki zrodził się jeszcze wtedy, gdy ks. Pitucha był kapelanem w szpitalu.

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Caritas w Bojanowie koło Stalowej Woli już wkrótce zmieni nieco swoje przeznaczenie. Caritas Diecezji Sandomierskiej, do której należy ośrodek, postanowiła utworzyć tam ośrodek rehabilitacyjno-adaptacyjny dla osób niepełnosprawnych na skutek wypadku. To pierwszy taki ośrodek w regionie. Mówi dyrektor sandomierskiej Caritas ks. Bogusław Pitucha: