W Bielińcu w tę niedzielę odbędzie się Turniej Sołtysów który już po raz VII organizuje Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dla przykładu w ubiegłym roku publiczność była rozbawiona choćby wyprawą rowerową sołtysa slalomem do urzędu. W tym roku na pewno widowiskowo zapowiada się konkurencja skoki na skakance w walonkach. Będzie też wiele innych widowiskowych i zabawnych konkurencji, więc z pewnością emocji nie zabraknie.
Przy okazji Turnieju Sołtysów odbędzie się konkurs dań regionalnych, które będzie oceniać komisja konkursowa pod przewodnictwem Ewy Graty z Urzędu Marszałkowskiego.
Imprezie będzie towarzyszyła wystawa rzeźb i malarstwa. A występami uświetnią Orkiestra Górnicza z Tarnobrzega, oraz kapele z Ulanowa i Jeżowego.
VII Turniej Sołtysów w Bielińcu rusza w te niedzielę o godz. 12.00
(Marta Górecka)

Turniej ma charakter regionalny – do udziału w nim zostali zaproszeni nie tylko sołtysi z powiatu niżańskiego, ale też z sąsiedniego województwa z powiatu Biłgorajskiego.
Prezes towarzystwa Wacław Pindel liczy na to, że w tym roku dopisze frekwencja i nie zabraknie sołtysów chętnych do udziału w turnieju.
Konkurencje są ciekawe, co roku modyfikowane, nie brakuje też i stałych punktów rywalizacji