W Bielińcu odbyły się I Dekanalne Dożynki Dekanatu Ulanowskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nie brakowało też muzyki ale i ciekawych wystaw rękodzieła, rzeźbiarstwa, malarstwa a nawet staroci. Był też pokaz kowalstwa i lepienia garnków.
(Marta Górecka)
Ale na tym nagród nie koniec bo było i wiele konkursów dla publiczności. Szczególniej nagrody doczekały się też media, m.in. Radio Leliwa. Mówi Wacław Piędel prezes Stowarzyszenia Wsi Bieliniec.

Drugie miejsce zajął wieniec Parafialny z Domostawy prezentujący dwoje żeńców, a trzecie miejsce wieniec kapliczka z Zarzecza. W konkursie na danie regionalne komisje konkursową zaskoczyły smaki, zwłaszcza dania z kalafiorem, które zajęło I miejsce.

Zenona Mokrzycka z Urzędu Marszałkowskiego przyznała, że wybór zwycięzcy nie był łatwy.

Proboszcz Zarzecza, dziekan Zdzisław Drozd był gospodarzem I Dekanalnych Dożynek Dekanatu Ulanowskiego, które odbyły się w Bielińcu. Jak przystało na dożynki, nie brakło uroczystej mszy św., korowodu dożynkowego i konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, ale i konkursu dań regionalnych.
W ramach konkursu na wieniec dożynkowy nie wystarczyło mieć pomysł na wieniec i precyzyjnie go wykonać, ważny też był strój i prezentacja sceniczna.