Uwaga dawcy krwi. Tarnobrzeski Oddział Terenowy RCKiK zamieniony w punkt poboru.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Punkt w obecnej formie będzie działał do września. Nie wykluczone, że od jesieni zwiększy się liczba dni i zostaną wydłużone godziny, w których będzie można oddać krew.
Spośród 9 funkcjonujących na terenie Podkarpacia oddziałów terenowych RCKiK przekształcenia objęły jedynie oddział tarnobrzeski.
Dawcy skarżą się również na niewygodne łóżka oraz brak odpowiedniej poczekalni. Specjalne ankiety muszą w tej chwili uzupełniać 'na kolanie'. Zbigniew Nita zapewnia.

Na temat zmian nie chcieli się wypowiadać były kierownik tarnobrzeskiego oddziału terenowego centrum oraz personel punktu poboru. Wśród krwiodawców natomiast dominuje niezadowolenie.

Tarnobrzeski Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnobrzegu został zastąpiony przez Punkt Poboru Krwi. Oprócz nazwy zmieniła się lokalizacja, a także dni przyjęć. Krew można oddać w pomieszczeniu na parterze tarnobrzeskiego szpitala i nie jak do tej pory w każdy powszedni dzień tygodnia, a jedynie w poniedziałki i piątki między 7.00 a 10.30.
Zmiany mają na celu wygenerowanie oszczędności. Zbigniew Nita – inspektor ds. promocji w RCKiK w Rzeszowie powiedział, że oddział krwiodawstwa funkcjonujący w dotychczasowej formie był nierentowny. Zaprzeczył równocześnie stwierdzeniu, że kondycja finansowa rzeszowskiego centrum krwiodawstwa jest zła. Podkreślił, że na zmianie nie ucierpią krwiodawcy.