Uroczyście w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

I tak przez cały długi wieczór w sali widowiskowej stalowowolskiego MDK rozbrzmiewały utwory m.in. Brahmsa, Moniuszki i Sowińskiego. (Marta Górecka)

Potem już przyszedł czas na spotkanie z orkiestrą betowenowską oraz dyrygentką Ewą Strusińską i pianistą Marcinem Łabaziewiczem.

Wicemarszałek przyznał, że będzie jeszcze okazja i do takiego tytułu.

Natomiast tytuł Zasłużonego dla Miasta Stalowa Wola otrzymał wicemarszałek Zygmunt Cholewiński, który jak stwierdził prezydent Stalowej Woli jest wielkim przyjacielem miasta.

Potem przyszedł czas na koncert poprzedzony spotkaniem z rodakami z Wilna. Po nim odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień przyznanych przez Radę Miejską w Stalowej Woli. Honorowym Obywatelem Stalowej Woli został prof. dr hab. Marian Drozdowski, wielki przyjaciel miasta, uczeń Eugeniusza Kwiatkowskiego i propagator jego myśli.

Uroczystą wieczornicą i koncertem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej Stalowa Wola uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Podczas wieczornicy na Placu Piłsudskiego, na której tłumnie zgromadzili się mieszkańcy, odbył się przemarsz reprezentacji służb mundurowych straży pożarnej, policji i wojska oraz harcerzy i stalowowolskich szkół. Odbył się też Apel Poległych zakończony salwą honorową Jednostki Wojskowej Garnizonu Nisko.