Ulica COP-u w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Radny Franciszek Zaborowski sugerował, że lepiej nadać tę nazwę ładniejszej ulicy w Stalowej Woli, bo ta w Charzewicach nie jest jeszcze gotowa. Jednak radny Sibiga przypomniał, że to właśnie ta ulica wiąże się z Księżną Lubomirska, która tą drogą spacerowała.
Wnioski komisji trafią więc do komisji zajmującej się nazewnictwem w mieście, która przeanalizuje pomysł i dopiero potem o nadaniu nazwy zdecyduje Rada Miejska w Stalowej Woli.
(Marta Górecka)
Komisja jednogłośnie poparła ten wniosek podobnie jak drugi dotyczący sformalizowania potocznej nazwy drogi łączącej ulice Wspólną ze Starowiejską w Charzewicach. Ta od lat nazywana jest ulicą Księżnej Anny Lubomirskiej choć oficjalnie dokumentu o nadaniu takiej nazwy stalowowolska rada jeszcze nie przyjęła.

Ulica Centralnego Okręgu Przemysłowego – taką nazwę może nosić świeżo oddana do użytku droga przez hutę od ronda przy ul. Kwiatkowskiego do ul. Grabskiego. O taką nazwę zawnioskowała Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Radny Jan Sibiga uważa, że miasto powinno w jakiś sposób zaznaczyć tradycje z których się wywodzi.