Ulanów: Święto flisackie bez spływu tratwą przez zbyt niski poziom Sanu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś drugi dzień flisackiego święta w Ulanowie. Program jest połączeniem współczesności z tradycją. Niestety tradycyjny spływ tratwą po Sanie – najważniejszy punkt corocznych obchodów – okazał się w tym roku niemożliwy ze względu na niski poziom rzeki.
Już w ubiegłym roku tratwa utknęła w okolicy Leżajska i dotarła do mety z ponad półtoramiesięcznym opóźnieniem. W tym roku w ogóle nie została zbudowana. Zamiast tratwy flisacy przypłynęli z Jarosławia 3 galarami.
Dopóki San nie zostanie uregulowany to jedynie możliwe rozwiązanie. Burmistrz Ulanowa uważa, że flisactwo jest marką miasta i gminy, ale wymagającą promocji i zaangażowania wszystkich nadsańskich samorządów. Rozwiązaniem może być nowe rozdanie środków unijnych, czyli pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt 'Błękitny San'.
W ramach święta dziś m.in. stoiska flisackie i twórców ludowych, kiermasz produktów regionalnych, prezentacje dorobku szkół z całej gminy, warsztaty wielkich baniek mydlanych a po godz 20 koncert gwiazdy wieczoru – zespołu IRA.