Ulanów: Miasto od 400 lat

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uroczystość ubarwią pokazy tańców dworskich i pojedynki żołnierzy z czasów
Zygmunta Wazy. A całości będzie towarzyszył piknik rodzinny w parku przed
Ulanowskim magistratem, tam między innymi lokalne stowarzyszenia zaprezentują się z produktami lokalnymi i nie braknie dobrej zabawy. A o godz. 16.00 na przystani nastąpi otwarcie sezonu flisackiego i pływanie galarami. Niedzielny finał obchodów 400-lecia miasta Ulanów to koncert organowy Konrada Mastyły i muzyka z Piwnicy pod Baranami. Na tym nie koniec bo poniedziałek i wtorek to uczniowskie sesje naukowe ‘400 lat Ziemi Ulanowskiej’ i druga poświecona jubileuszowi chrztu Polski. Tej rocznicy poświęcone będą również czwartkowe wydarzenia w Ulanowie.
(Marta Górecka)
A z nią sam król Zygmunt III Waza:

Ulanów świętuje 400-lecie miasta. Obchody z tej okazji już się rozpoczęły. Odbył się już m.in. korowód patriotyczny ulicami Ulanowa i nadanie certyfikatów najznamienitszym miejscom w mieście. Były także prelekcje o Ulanowie i inscenizacja w wykonaniu młodzieży ‘Dzieje mojej Ojczyzny’. Nie brakło i tortu urodzinowego. Również dzisiaj (w sobote) organizowane są imprezy z okazji urodzin miasta Ulanowa. To miedzy innymi jubileuszowy Rajd Rowerowy po gminie Ulanów połączony z poznawaniem zabytków i miejsc historycznych.
Wieczorem zaś od godz. 17.00 w Zespole Szkół w Ulanowie piknik rodzinny i prelekcja uczniów na temat historii ulanowskiego flisactwa. Okazją do tego jest 25-lecie Bractwa Flisackiego. Natomiast w
niedzielę odbędzie się m.in. rekonstrukcja nadania praw miejskich miasta Ulanowa.
Na jubileusz 400-lecia miasta Ulanów zapraszał Bartłomiej Pucko z Urzędu Miasta i Gminy Ulanów: