Ulanów: Dobra woda

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A będzie z czego dzielić, bo, jak zapowiedział wicemarszałek, w nowej perspektywie finansowej w ramach regionalnych programów i programu Rozwoju Polski Wschodniej Podkarpacie otrzyma co najmniej taką samą pulę pieniędzy. A Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zapowiada, że będą to większe środki.
(Marta Górecka)
Inwestycji by nie było, gdyby nie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 1,7 miliona złotych. W decyzji o przyznaniu tych środków spory udział miał wicemarszałek Zygmunt Cholewiński, który przyznał, że wie co to znaczy, gdy mieszkańcy narzekają na złą wodę. Sam przecież przez lata szefował gminie Pysznica.

Stacja wyposażona jest w zdalną sterownię, która obsługuje również automatyczne napełnianie zbiorników w Bukowinie i w Wólce Tanewskiej. Ale burmistrz Garbacz zadowolony jest nie tylko z dobrej wody, również z tego, że przebudowa trwała tylko 6 miesięcy. Jednak najbardziej cieszy fakt, że inwestycję udało się wybudować za kwotę niemal o połowę mniejszą od zaplanowanych na ten cel 4 milionów złotych.

Choć i mury doczekały się remontu. Co ważne cała instalacja stacji łącznie z technologią uzdatniania wody zostały zmienione, o czym mówił podczas otwarcia Sebastian Maćkowski z firmy Instal Compact wykonującej inwestycję.

Mieszkańcy gminy Ulanów już nie powinni narzekać na wodę. Gmina właśnie oddała do użytku przebudowaną stację uzdatniania wody w Bielińcu. Podczas uroczystego otwarcia burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz, przyznał, że 18-letnia stacja wymagała modernizacji.