Ulanów: Biegali na nartach po raz ósmy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: leliwa

Dystans 10km najszybciej przebiegła Katarzyna Michalska, zaś trzecia była Paulina Petroniec. Wśród mężczyzn ma tym dystansie triumfował organizator Roman Pokora.
Kolejne miejsca przypadły Janowi Serafinowi i Karolowi Puce. Ale to nie najdłuższy dystans Biegu Flisaków, bo ten główny liczył sobie 20 kilometrów. Zwycięzcą tego dystansu był Waldemar Gmyrek. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jerzy Romanów i Franciszek Kotuła. Wśród kobiet jedynie Ewa Petroniec ukończyła bieg. Natomiast najmłodsi rywalizowali na dystansie jednego i pięciu kilometrów. W tym pierwszym zwyciężyła Sandra Tabor, a w drugim Bogusław Bronkiewicz. Najstarsi uczestnicy biegu mieli po 61 lat – to dwaj panowie ze Stalowej Woli: Marian Krawczak i Andrzej Dymowski. A najmłodsza uczestniczka Klaudia Nalepa z Ulanowa miała 5 lat.
(Marta Górecka)
A to że dobrze wychodził bieg narciarski debiutantom udowodniła zdobywczyni II miejsca wśród kobiet biegnących na 10 km Marta Bednarz

Ulanów nie tylko flisactwem ale i narciarstwem stoi, co udowodnił podczas kolejnego Biegu Flisaków. W ósmej edycji zmagań narciarstwie biegowym wystartowało 54 zawodników. To sporo biorąc pod uwagę, że impreza w tym roku miała się nie odbyć a decyzja o jej organizacji zapadła w piątek. Mówi organizator Biegu Flisaków w Ulanowie Roman Pokora