Trwa tydzień bibliotek

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Środowy program obchodów tygodnia bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu przewiduje serie ciekawych spotkań.
O 9.00 Krzysztof Kamuda opowie o swojej fotograficznej pasji. O godzinie 10.00 prawnuczka Jana Słomki spotka się z młodzieżą. Godzinę później historyk Tadeusz Zych będzie mówił o piłce nożnej, a pasją kibicowania o godzinie 13.00 podzielą się Wojciech Broda i Waldemar Serafin ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej 'Złota Siarka”.
Imprezy w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywają się także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. We wszystkich agendach i filiach MBP organizowane są spotkania z przedstawicielami Klubu Sportowego 'Siarka”. W ich ramach, pod wspólnym tytułem 'Franklin, Karolek i Maciek strzelają gola” najmłodszym czytać będą trenerzy i piłkarze.
Możliwość korzystania z podręczników akademickich i książek naukowych z bazy ibuk.pl w czytelni on-line przez cały miesiąc daje czytelnikom Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu.
Trwa IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiega pod hasłem: 'Biblioteka ciągle w grze”.
Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu oraz jej filie w Stalowej Woli i Nisku proponują bezpłatne korzystanie z wirtualnego zbioru zawierającego około 3 tysiące książek.
Baza będzie dostępna już od środy ze wszystkich komputerów sieci biblioteki oraz z komputerów domowych po wpisaniu odpowiedniego hasła uzyskanego wcześniej w siedzibie tarnobrzeskiej, stalowowolskiej bądź niżańskiej placówki.
Mówi dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu Maria Dziamba: