Trwa śledztwo dotyczące korupcji w tarnobrzeskim WORD oraz szkołach jazdy ze Staszowa i Tarnobrzega

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Osoba, która wręczyła łapówkę i poinformowała o tym policje lub prokuraturę ujawniając wszystkie ważne okoliczności przestępstwa, zanim organy te o nim się dowiedziały nie podlega karze.
Aspirant Grzegorz Dudek, podkreślił, że sprawa jest rozwojowa, a zamieszanych w nią może być kilkadziesiąt osób.
foto: kartki.pl
Śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy z terenu Staszowa i Tarnobrzega prowadzi Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów na prawo jazdy. Do tej pory trzem osobom postawiono zarzuty. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia do prokuratury zgłosiła się sama.
Podejrzani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Jedną z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy w Staszowie, druga z środkiem ruchu drogowego w Tarnobrzegu.
Ci, którzy wręczali łapówkę mają szanse uniknąć kary. Informuje rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, aspirant Grzegorz Dudek.