Trwa IX Tydzień Bibliotek

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ruszył IX Tydzień Bibliotek. Głównym celem programu realizowanego z inicjatywy Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć. W przedsięwzięcie włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiegać będzie pod hasłem 'Biblioteka ciągle w grze', które jest aluzją do piłkarskiego EURO 2012. We wszystkich agendach i filiach MBP w Tarnobrzegu zostaną zorganizowane spotkania z przedstawicielami Klubu Sportowego 'Siarka'. W ramach spotkań pod wspólnym tytułem 'Franklin, Karolek i Maciek strzelają gola' najmłodszym czytać będą trenerzy i piłkarze.

Dziś o 10.00, w oddziale dla dzieci, filii numer 2 na osiedlu Siarkowiec bajki najmłodszym czytać będą Jakub Zabłocki i Łukasz Ćwiczak, zaś o godzinie 11.00 w filii numer 3 na osiedlu Miechocin dzieciom poczyta Mariusz Łukawski.

Ponadto w ramach Tygodnia Bibliotek bibliotekarze zapraszają do udziału w imprezach czytelniczych. Dziś o 10.00 w filii numer 1 na osiedlu Serbinów odbędzie się spotkanie dla przedszkolaków pod hasłem 'Bajeczki jedyneczki'. W południe w filii numer 7 na osiedlu Dzików, można uczestniczyć w lekcji bibliotecznej, natomiast w filii numer 8 na osiedlu Przywiśle o godzinie 13.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs pt. 'Radosna wiosna wokół mnie'.