Tomasz Poręba: Apeluję do KE o uruchomienie środków dla pracowników w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Z ostatnich informacji wynika, że redukcja zatrudnienia w PZL Mielec obejmie ponad 500 pracowników, czyli ok. 25% załogi.
(Tomasz Łępa)
Tomasz Poręba zwrócił się do Komisji Europejskiej o udzielenie zwalnianym pracownikom PZL Mielec wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Europoseł przypomina, że Komisja Europejska podejmowała już kilkakrotnie działania mające na celu złagodzenie skutków restrukturyzacji. 'Apeluję do KE, by także tym razem uruchomiła środki z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji celem wsparcia zwalnianych pracowników w Mielcu' – mówił Tomasz Poręba.

Europoseł Tomasz Poręba wystąpił do Komisji Europejskiej z interwencją w sprawie redukcji zatrudnienia w PZL Mielec. 'Komisja Europejska powinna w tej sytuacji uruchomić środki w ramach Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji' – podkreśla europoseł PiS. Zdaniem Tomasza Poręby istotny wpływ na decyzję zarządu miały ostatnie wydarzenia związane z przetargiem Ministerstwa Obrony Narodowej na dozbrajanie polskiej armii.