To była niedziela ludzkiej dobroci

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Pomimo że akcja przy kościele na Serbinowie dobiegła końca, to Lence, Jędrkowi i Patrycji wciąż można pomóc przekazując każdą sumę pieniędzy na specjalnego konto bankowe.

 

97 1090 2750 0000 0001 1858 7127

z dopiskiem „Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Niedziela Palmowa dla Bliźniego”.

Pomysłodawca wydarzenia ksiądz Mirosław Martyna przyznaje, że akcji nie udałoby się zorganizować gdyby nie zaangażowanie i pomóc wielu ludzi, firm i instytucji:

Ten konkurs wygrała ostatecznie szkoła podstawowa nr 11.

 

Jednak najbardziej oczekiwanym punktem „Niedzieli palmowej dla bliźniego” było misterium męki Pańskiej, odegrane przez ponad setkę aktorów amatorów, z różnych tarnobrzeskich środowisk.

 

Reżyserem tej sztuki była między innymi polonistka, Maria Pałkus:

Niemal zimowa aura nie odstraszyła tłumów tarnobrzeżan, którzy przyszli pod kościół na Serbinowie, aby uczestniczyć w organizowanej już po raz czwarty Niedzieli Palmowej dla Bliźniego.

Tym razem akcja ma na celu pomoc w leczeniu i rehabilitacji: 5,5 miesięcznej Leny Kucwaj, 10 letniego Jędrzeja Fietko oraz 13 letniej Patrycji Mazur. Każda złotówka, jaką udało się zebrać podczas akcji czy to z kiermaszu czy ze sprzedaży ciepłych przekąsek zostanie przeznaczona właśnie na tę trójkę.

 

Główne uroczystości rozpoczęła procesja z palmami, a później nabożeństwo w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 

Wśród przyniesionych palm były zarówno te sztuczne jak i te przygotowane z naturalnych komponentów. Wykonane samodzielnie, jak i w grupie. Każda mogła rywalizować o tytuł tej najpiękniejszej.

 

Do rywalizacji o ten tytuł stanęła między innymi palma przygotowana przez przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu, mówi nauczyciel z tej placówki Alina Cholewa: