Tarnowscy odwiedzili Tarnobrzeg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uczestnicy czwartego zjazdu Tarnowskich, wzięli udział w jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej im. hrabiego Stanisława Tarnowskiego w Tarnowskiej Woli, oraz tarnobrzeskiej uroczystości związanej m.in. z rocznicą śmierci powstańca styczniowego Juliusza hrabiego Tarnowskiego. Modlili się też w kościele o. Dominikanów w Tarnobrzegu gdzie spoczywają ciała części zmarłych z rodziny. Wizyta Tarnowskich w naszym regionie potrwa do jutra.
Na zdjęciu Paweł Tarnowski
Trwa czwarty zjazd rodziny Tarnowskich. ich przodkowie założyli Tarnobrzeg. Dziś w Baranowie Sandomierskim odbywa się Walne Zebranie Związku Rodu Tarnowskich.
Blisko 60 przedstawicieli rodziny Tarnowskich zawitało do naszego regionu. Przybyli z różnych stron Polski i świata m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Anglii i Szwajcarii.
Jednym z punktów programu zjazdu była wizyta w Tarnobrzegu i zwiedzanie Zamku Dzikowskiego dawnej siedziby rodziny Tarnowskich. Na Pawle Tarnowskim z Kanady, prezesie Związku Rodziny Tarnowskich zmodernizowany obiekt zrobił duże wrażenie. Ostatnio widział go jako dziecko. – Wiele się tu zmieniło- mówił.