Tarnobrzeskie eliminacje do Turnieju Dzikich Drużyn za nami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Pięć zespołów rywalizowało w środę 22 sierpnia w tarnobrzeskich eliminacjach Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia. Piłkarskie zmagania tuż po godzinie 9.00. krótkim przemówieniem rozpoczął eurodeputowany Tomasz Poręba, który do Tarnobrzega przyjechał wraz ze swoją rodziną. Poseł gorąco podziękował wszystkim za przybycie i prosił aby boiskowa współrywalizacja odbywała się w duchu Fair-Play.

W systemie gry „każdy z każdym”, najlepsza okazała się drużyna Metro Stars, która 1 września weźmie udział w turnieju finałowym w Rzeszowie.  Zwycięski zespół otrzymał również specjalny puchar ufundowany przez Senator Janinę Sagatowską, która o godz 13.00 dokonała uroczystego wręczenia nagród i upominków wszystkim drużynom uczestniczącym w rozgrywkach.

Turniej Dzikich Drużyn odbywa się w dziewięciu miastach Podkarpacia, a o miano najlepszej w rywalizacji ubiega się ponad 80 drużyn z całego województwa. Celem turnieju jest popularyzacja zdrowego stylu życia oraz integracja młodych ludzi poprzez aktywne spędzanie czasu. Główną nagrodą w turnieju jest wyjazd 7-osobowej drużyny na wycieczkę do Brukseli. 

(fot: sxc.hu)