Tarnobrzeski dworzec PKP. Jaka przyszłość?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od grudnia 2010 roku czyli daty, od której właścicielem tarnobrzeskiego dworca jest PKP Dworce Kolejowe nikt z Urzędu Miasta w Tarnobrzegu nie wystąpił do spółki o przejęcie budynku.
Dworzec kolejowy w Tarnobrzegu ufundowany został w 1913 roku przez rodzinę Tarnowskich. Budynek obecnie jest zamknięty – podróżni nie mają dostępu do poczekalni jak też nie mają możliwości zakupu biletów w kasie.
Aby gmina mogła starać się o przejęcie budynku dworca, jego stan prawny musi być uregulowany. Tłumaczy Aleksandra Koniak, dyrektor do spraw zarządzania rejonem dworców kolejowych w Krakowie.

Budynek dworca kolejowego w Tarnobrzegu lata świetności ma za sobą, a w wyniku wieloletnich zaniedbań popada w ruinę. Obecnie jego właścicielem jest spółka PKP Dworce Kolejowe. Samorząd Tarnobrzega może jednak ubiegać się o przejęcie obiektu. Umożliwia to nowelizacja ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz nie wyklucza starań o przejęcie dworca.