Tarnobrzescy radni przyjęli uchwały dotyczące gospodarowania odpadami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska, Urzędu Miasta Tarnobrzega, Jolanta Hyla zapowiedziała, że wkrótce rozpocznie się szeroko zakrojona akcja informacyjna poświęcona gospodarce odpadami komunalnymi skierowana do mieszkańców Tarnobrzega.
Uchwał bronił radny Łukasz Dybus.

Zdaniem radnego Józefa Motyki prace nad tematem związanym z gospodarowaniem odpadami powinny poprzedzić konsultacje społeczne.

Uwagi radnego podzielił inny, Andrzej Wójtowicz.

Podczas ostatniej sesji tarnobrzescy radni przyjęli uchwały dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta. Ostateczne kwoty, które tarnobrzeżanie będą płacili za wywóz śmieci od lipca przyszłego roku, będą znane po zakończeniu procedur przetargowych związanych z wykonywaniem usługi. Wiadomo zaś, że nie przekroczą ustalonych progów. Mieszkaniec zapłaci miesięcznie nie więcej niż 15 złotych za śmieci nie posegregowane, nie więcej niż 10 za posegregowane.
Głosowania nad poszczególnymi uchwałami poprzedziła dyskusja. Zdaniem radnego Tomasza Lenarda ustawa dotycząca gospodarki odpadami, której pokłosiem jest podejmowanie uchwał regulujących kwestie wywozu śmieci to bubel. Pracom nad samymi uchwałami, jego zdaniem poświęcono zbyt mało czasu.