Tarnobrzescy paraolimpijczycy podzielili się wrażeniami z Londynu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Posłuchaj szerszej wypowiedzi prezesa IKS Tarnobrzeg, Rajmunda Zięby:

Prezydent miasta Norbert Mastalerz zapowiedział z kolei, że w najbliższych latach będzie kontynuował system stypendiów dla najlepszych sportowców, w szczególności dla niepełnosprawnych tak, aby mogli spokojnie przygotowywać się do kolejnych igrzysk paraolimpijskich.

 

Posłuchaj szerszej relacji pływaka Jacka Czecha:

Z kolei Karolina Pęk, na co dzień reprezentująca barwy Integracyjnego Klubu Sportowego na spotkanie do Urzędu Miasta przyszła z zawieszonym na szyi brązowym medalem wywalczonym przez reprezentację w rywalizacji drużynowej. Prezes IKSu Tarnobrzeg Rajmund Zięba, chwali swoją podopieczną za wyśmienity indywidualny występ w Londynie:

O emocjach, jakie towarzyszyły walce o medale podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie opowiadali na spotkaniu z prezydentem Tarnobrzega, pływak Jacek Czech oraz tenisistka stołowa Karolina Pęk. Tarnobrzescy paraolimpijczycy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat atmosfery, jak i obiektów, na których trenowali i rywalizowali. Pływak Jacek Czech w Londynie był o krok od zdobycia upragnionego krążka. Wprawdzie nie udało się go zdobyć, jednak za to ustanowił nowy rekord nie tylko Polski, oraz swój życiowy najlepszy czas. Pływak przyznaje także, że najtrudniej było rywalizować o medal z zawodnikami z Chin, którzy okazali się bezkonkurencyjni w tej dyscyplinie: