Tarnobrzeg. Zmiany w organizacji ruchu na terenie miasta związane z pogrzebem prałata Michała Józefczyka.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W związku z uroczystościami pogrzebowymi księdza prałata Michała Józefczyka, od 11.30 nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie Tarnobrzega.
Wyłączona z ruchu zostanie ulica Kardynała Wyszyńskiego, od skrzyżowania z ulicą Sandomierską do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Na tym odcinku będzie dopuszczone parkowanie ukośne pojazdów po prawej stronie.
Wyłączona z ruchu zostanie też jednokierunkowa ulica Sandomierska wiodąca wzdłuż muru Parku Dzikowskiego. Tam będą mogły parkować autokary.
Kierowcy nie przejadą ulicą Zwierzyniecką, na odcinku od ulicy Sikorskiego do ronda z ulicą Kwiatkowskiego, dopuszczone parkowanie ukośne przy krawędzi jezdni po jednej stronie.
Na ulicy Kazimierza Wielkiego, od skrzyżowania z ulicą Zwierzyniecką do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wlotem od Zwierzynieckiej. Parkowanie ukośne przy krawędzi po jednej stronie.
Całkowicie zamknięty zostanie ruch w obrębie kościoła parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.
Nad organizacją ruchu czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy oraz służby porządkowe z Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu.
Wszyscy, którzy mogą zrezygnować z własnych samochodów proszeni są o to, aby skorzystali z komunikacji miejskiej lub udali się do kościoła pieszo.
Każdy kierowca udający się na pogrzeb powinien umieścić białą kartkę za przednią szybą pojazdu po to żeby służby porządkowe mogły sprawnie identyfikować uczestników ceremonii pogrzebowej.
Zapewnione będą bezpłatne kursy autobusów miejskich spod kościoła na cmentarz parafialny w Sobowie, a po uroczystości z cmentarza w Sobowie pod kościół na Serbinowie.
Ewa Lis