Tarnobrzeg. Żegna się z mandatem, ale nie z działalnością na rzecz regionu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 Tymczasem Pluta chce założyć stowarzyszenie, którego działalność swoim zasięgiem obejmowałaby Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski. Będzie kontynuował zainicjowane przez siebie i cykliczne wydarzenia takie jak „SOS matura”, czy „Świadomy Młody Obywatel” oraz realizował projekty podejmowane przez Lokalną Grupę Działania, której prezesuje.

 

Mirosław Pluta zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji, że nie zmieni partii. Liczy na to, że pozostanie w politycznym obiegu. Nie wyklucza też startu  w najbliższych wyborach samorządowych i walki o fotel prezydenta Tarnobrzega.

 

Żegna się z mandatem, ale nie z działalnością na rzecz regionu. Tarnobrzeski poseł Platformy Obywatelskiej, Mirosław Pluta  ustępuje z funkcji parlamentarzysty. Ponad osiem tysięcy głosów, które zebrał podczas ostatnich wyborów do Sejmu, było trzecim wynikiem PO  w okręgu rzeszowsko- -tarnobrzeskim. Nie wystarczyło jednak do tego, aby przez kolejne cztery lata zasiadać w ławach przy Wiejskiej.  

Sandomierz, Stalowa Wola, Kolbuszowa, Mielec mają swoich posłów. Tarnobrzeg nie. Oto co zdaniem Pluty taka sytuacja oznacza dla byłego miasta wojewódzkiego.