Tarnobrzeg. WOŚP w mieście.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

10 stycznia, WOŚP gra na rzecz oddziałów pediatrycznych  oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 

Na Placu Bartosza Głowackiego jak co roku nie zabraknie loterii fantowej. Nowością w Tarnobrzegu będzie możliwość wsparcia WOŚP za pomocą kartą płatniczej. Wolontariusza wyposażonego w specjalny terminal będzie można znaleźć w obrębie tarnobrzeskiego placu.

                Każdy kto otrzyma i będzie miał na sobie orkiestrowe serduszko  w niedzielę będzie mógł korzystać z Komunikacji Miejskiej w Tarnobrzegu za darmo.

Oprócz wydarzeń  w centrum miasta w ramach WOŚP  odbędzie się  deblowy turniej tenisa – za symboliczną dychę do puchy. Start w niedzielę  o 8:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zaprasza Tarnobrzeski Klub Tenisowy.

Fitneska natomiast zachęca do zajęć na siłowni i zumby. Zapisy w klubie.

Na ulice Tarnobrzega i okolic wyjdzie w sumie 170 wolontariuszy wyposażonych  w identyfikatory ze specjalnym hologramem oraz puszki zabezpieczone banderolami. Nie spotkasz ich w pojedynkę. Mówi aspirant sztabowy Andrzej Barnaś z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

 

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również w Tarnobrzegu. W niedzielę, 10 stycznia, na Placu Bartosza Głowackiego granie rozpocznie o godzinie 13.00 Drugi Tarnobrzeski Bieg „Policz się z cukrzycą”. Cały dochód z biegu zasili konto Fundacji. Trasa 5 kilometrów. Na mecie czekać będą ratownicy medyczni, którzy zmierzą poziom cukru w krwi. Uczestnicy dostaną koszulki i nagrody. Aby wziąć udział w biegu trzeba się wcześniej zarejestrować.

Na 14.30 zaplanowano animacje dla dzieci. O 15.00 pokaz ratownictwa medycznego.  Na scenie zaprezentuje się tarnobrzeski zespół Lajs, chwile po nich wystąpi zespół Blant z Rzeszowa, którego wokalistką jest Luiza Ganczarska, półfinalistka 7. edycji programu Must Be the Music. Zagrają melodyjnego rocka.

O godzinie 18:00 rozpoczną się  licytacje.

Mówi szef sztabu WOŚP Tarnobrzeg, Dominika Żebrecka.