Tarnobrzeg. Warsztaty Akademii Lokalnej Polityki Publicznej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W projekcie 'Decydujmy razem' uczestniczy 108 samorządów z terenu Polski. Akademię Lokalnej Polityki Publicznej na Podkarpaciu medialnie wspiera Radio Leliwa.
Dziś Akademia Lokalnej Polityki Publicznej gości w Przemyślu, za tydzień zawita do Tarnobrzega, potem do Rzeszowa. Wizytę studyjną zaplanowano na pierwsze dni października w Stalowej Woli.
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, realizująca działania w ramach Akademii Lokalnej Polityki Publicznej jest partnerem pilotażowego projektu 'Decydujmy razem'. Jego celem jest wypracowanie i przetestowanie modeli uczestnictwa obywateli w życiu publicznym, a następnie opracowanie ogólnopolskiego systemu wspierania tego uczestnictwa. To nie wszystko. Mówi kierownik działu projektu 'Decydujmy Razem' – Daniel Prędkopowicz.

Na Podkarpaciu ruszyły bezpłatne warsztaty dla samorządowców. W ich ramach zwolennicy rozwoju własnych miast, gmin, powiatów, poznają zagadnienia związane z uczestnictwem obywateli w życiu społecznym, publicznym i politycznym. Trwa II edycja działań w ramach Akademii Lokalnej Polityki Publicznej. Mówi moderatorka Akademii – Agata Jagodzińska z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.