Tarnobrzeg. W lipcu ruszy budowa dwóch bloków mieszkalnych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Plan zagospodarowania przestrzennego powinien zostać zatwierdzony przed końcem tego roku. Zdaniem prezydenta jeśli pierwsza inwestycja WIKANY spotka się z zainteresowaniem to realizacja kolejnej jest wysoce prawdopodobna.

 

 

Teren wokół osiedla ma zostać zagospodarowany tak aby spełnił najważniejsze potrzeby mieszkańców. Nie zabraknie zatem dróg osiedlowych, chodników dla pieszych, ławek oraz placu zabaw.

Część inwestycji ma być gotowa  w przyszłym roku.  

Prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb ma nadzieje, że to nie jedyna inwestycja WIKANY na terenie miasta. Grupa jest właścicielem działki u zbiegu ulic 11 Lisypada i Mikołaja Kopernika.

 

Nowa Targowa, tak będzie się nazywać mini osiedle, zespół dwóch budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, których budowa ruszy  w lipcu w Tarnobrzegu. Bloki powstaną u zbiegu ulic Targowej i Tracza, w miejscu dawnej kolumny transportu sanitarnego. Inwestycję zrealizuje Grupa Kapitałowa WIKANA. 

W czteropiętrowych budynkach mieścić się będzie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do 80 metrów kwadratowych. Do dyspozycji nabywców oddane zostaną, dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania z możliwością łączenia i własnego zaaranżowania. Lokale na parterze będą miały ogródki, a te na wyższych piętrach funkcjonalne balkony.

Mówi prezes zarządu Wikana  SA, spółki dominującej w Grupie Kapitałowej WIKANA, Robert Pydzik.