Tarnobrzeg. Urszula Rzeszut nowym skarbnikiem Tarnobrzega.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Za wnioskiem prezydenta o powołanie na skarbnika miasta Urszuli Rzeszut głosowało  15 radnych, żaden się nie sprzeciwił, pięciu wstrzymało się od głosu.

 

Nowym skarbnikiem została Urszula Rzeszut. Mówi przewodniczący rady Miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka.

 

Obecny prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb tłumaczył, że ma prawo dobierać sobie współpracowników. Ze złożeniem wniosku o odwołanie skarbniczki czekał do zakończenia kontroli wewnętrznej magistratu. Ta wykazała, że wiele wydatków  w ubiegłym roku było dokonywanych niegospodarnie i niecelowo. Dodał, że sprawą zajmie się rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Grzegorz Kiełb uderzał w swojego poprzednika.

 

 Skarbnikiem Tarnobrzega nie jest już Maria Nabrzeska. Ze stanowiska odwołali ją radni na wniosek prezydenta miasta, Grzegorza Kiełba. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbyło się podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Za opowiedziało się 11 radnych. Czterech było przeciw, pięciu wstrzymało się od głosu.

Również na wniosek prezydenta i po przegłosowaniu przez radę nowym skarbnikiem miasta została Urszula Rzeszut.

Odwołanie Marii Nabrzeskiej  wywołało dyskusję. Były prezydent miasta, Norbert Mastalerz, który powołał ją na stanowisko skarbnika mówił o smutnym dniu dla tarnobrzeskiego samorządu. Podkreślał wysokie kompetencje i przypomniał zasługi Nabrzeskiej.