Tarnobrzeg. Uroczystości żałobne za ŚP księdza, prałata Michała Józefczyka.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu rozpoczęły się uroczystości żałobne za zmarłego w poniedziałek księdza prałata Michała Józefczyka. W dolnym kościele na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu wystawiona jest trumna z ciałem duchownego. Trwa modlitwa pod przewodnictwem księdza dziekana Adama Marka, którego ksiądz biskup ustanowił administratorem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 17.30 rozpoczną się nieszpory żałobne, a po nich trumna z ciałem zostanie przeniesiona do górnego kościoła. Tam zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Edwarda Frankowskiego. Następnie przedstawiciele grup parafialnych wygłoszą mowy pożegnalne. Czuwanie modlitewne będzie trwało do północy.
W czwartek o godzinie 7.00 trumna z ciałem prałata zostanie wystawiona w kościele górnym. Uroczysta Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza rozpocznie się o godzinie 13.00. Po niej nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz w Sobowie.
W kościele na osiedlu Serbinów, przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawiona jest księga kondolencyjna.
Ostatnim, rozpoczętym dziełem życia proboszcza Michała Józefczyka była budowa hospicjum
w Tarnobrzegu – Miechocinie. Wolą prałata było, aby na Jego pogrzeb nie przynosić kwiatów, lecz zebrane w czasie mszy świętej pogrzebowej ofiary przeznaczyć na dokończenie inwestycji.
Ksiądz prałat Michał Józefczyk był Długoletnim proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Rada Miasta Tarnobrzega przyznała mu najwyższe miejskie odznaczenie Sigillum Civis Virtuti. Ceniony przez wiele środowisk za działalność na rzecz bliźniego. Zainicjował budowę kilku kościołów, hospicjów, katolickich szkół i pomników. Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 70 lat.
Ewa Lis