Tarnobrzeg. Ulicami miasta przejdzie II Orszak Trzech Króli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu orszak rozpocznie się mszą świętą w poszczególnych parafiach. O 9.30 w Kościele Świętej Barbary, o 10.00 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 10.30 w Kościele Chrystusa Króla. Po mszy korowody kolędników przejdą ulicami miasta po to by w samo południe spotkać się na Placu Bartosza Głowackiego. Każda parafia będzie miała dominujący kolor, symbolizujący inny królewski orszak. Zebrani na rynku będą śpiewali kolędy, przewidziany jest także poczęstunek.
Organizatorami wydarzenia są tarnobrzeskie parafie, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba oraz szkoły katolickie imienia Jana Pawła II.
Orszak Trzech Króli to inicjatywa ogólnopolska, która w kraju organizowana jest po raz piąty. W tym roku pochody przejdą w 80 miastach w Polsce, a także poza jej granicami.
W najbliższą niedzielę po raz drugi ulicami Tarnobrzega przejdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej inicjatywy to 'Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu'. Mówi dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu, Joanna Szmuc.