Tarnobrzeg. Uczyli jak ratować.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Każdy kto przyszedł na plac mógł bezpłatnie dokonać pomiaru wysokości ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Nie zabrakło pokazów udzielania pierwszej pomocy oraz pokazów działania zespołów ratownictwa medycznego z udziałem specjalistycznego sprzętu  w przypadku zdarzenia masowego. W trakcie uroczystości można było obejrzeć wystawę specjalistycznego  sprzętu.

Współorganizatorem imprezy była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Wzieli w niej również udział Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu, Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji, sandomierski Polski Czerwony Krzyż oraz 33 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Nowej Dębie.

 

Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie oglądającym jak bezcenna może być umiejętność pomocy przez świadka zdarzenia, to cele wydarzenia, które odbyło się dziś na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.  Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu zorganizował obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców miasta,  w tym grupu przedszkolaków i uczniów szkół.

Świadomość społeczeństwa w zakresie udzielania pierwsze pomocy jest wciąż niewystarczająca. Mówi koordynator przedsięwzięcia, ratownik medyczny z tarnobrzeskiego szpitala, Jan Brania.