Tarnobrzeg. Uczniowie z Gimnazjum numer 1 w Tarnobrzegu stworzyli musical.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Muzyczny spektakl ,,High School’’ opowiada o perypetiach początkującej piosenkarki, która jest bardzo utalentowana ale i samolubna, a przy tym szaleńczo zakochana w członku pewnego popularnego zespołu. W lutym młodzież zaprezentuje przedstawienie konsulowi Stanów Zjednoczonych, który odwiedzi gimnazjum.

 

Głównym reżyserem i choreografem koncertu jest uczennica gimnazjum Aleksandra Kuroczko. Pomagały jej koleżanki Wiktoria Cieśla, Weronika Pietranis oraz Gabrysia Drabik.

Dla młodzieży zaangażowanie w pracę przy musicalu było wyzwaniem, przygodą i cennym doświadczeniem. Mówią Julia, Wiktoria, Ola i Weronika.

 

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była  opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Joanna Łukasiewicz.

 

Uczniowie z Gimnazjum numer  1 w Tarnobrzegu stworzyli polsko – angielski musical. Około dwudziestoosobowa grupa zaprezentowała go podczas organizowanego  w szkole tradycyjnego koncertu charytatywnego, a także podczas dni otwartych placówki. Był także występ dla rodziców. Reakcje widzów muzycznego spektaklu przerosły oczekiwania twórców, którzy już planują kolejne odsłony swoich talentów.

Mówi dyrektor Gimnazjum numer 1, Jolanta Mudzik.