Tarnobrzeg. Uczniowie SP 4 bili rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca włączyli się także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im Jana Pawła w Osieku.

 

Szkoła Podstawowa numer 4 bierze udział w programie „Ratujemy – uczymy ratować” pod patronatem WOŚP. W ramach programu uczniowie w ciągu roku szkolnego biorą udział w kilkunastu godzinach zajęć udzielania pierwszej pomocy. W “Czwórce” wszyscy uczniowie na pytanie o to jak przeprowadzić resuscytacje odpowiadaja.

 

 W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, 130 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych,  ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu, wzięło dziś  udział w biciu rekordu jednoczesnego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W akcje włączyli się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ratownicy medyczni ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Dzieciaki z niecierpliwością czekały na dzisiejszy dzień.  Mówi nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej  w Szkole Podstawowej numer 4, Elżbieta Bogobowicz.