Tarnobrzeg ucził Święto Konstytucji 3 maja

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Specjalny program artystyczny, który uświetnił obchody święta konstytucji 3 maja w Tarnobrzegu, zaprezentowali uczniowie z gimnazjum nr 1.
Tarnobrzeski historyk Tadeusz Zych, uważa że odsłonięcie tablicy upamiętniającej Władysława Jasińskiego, właśnie podczas Święta Konstytucji 3 maja, to najlepsza okazja żeby przywoływać pamięć o ludziach niezwykłych.

W Tarnobrzegu, mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele Ojców Dominikanów zainaugurowano obchody Święta Konstytucji 3 maja.
Podczas nabożeństwa na ścianie świątyni, odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Władysława Jasińskiego legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego Jędrusie.
Dalsze uroczystości odbyły się już na placu Bartosza Głowackiego. Tu pośród biało czerwonych flag i przy dźwiękach patriotycznych pieśni, władze miasta, parlamentarzyści a także delegacje różnych formacji, instytucji oraz placówek oświatowych złożyły kwiaty pod pomnikiem uczestnika bitwy pod Racławicami.
Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz mówiąc o Święcie Konstytucji 3 maja, apelował, aby docenić to, co Polacy osiągnęli przez ostanie lata, oraz o to, aby nie tworzyć i nie roztrząsać niczym niepopartych tez czy teorii, gdyż to może prowadzić do zmarnowania wielkiego dzieła, jakie zapoczątkowali twórcy konstytucji, a pracowało na nie wiele pokoleń Polaków: