Tarnobrzeg. Tłumy na Targach Pracy i Edukacji.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Targi Pracy i Edukacji w Tarnobrzegu były współorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Urząd Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz tarnobrzeskie Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

 

Wśród zwiedzających targi były osoby bezrobotne, ale też młodzi ludzie zastanawiający się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

 

Oferty dla pielęgniarek i lekarzy  miał Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. Barbara Duma z działu administracyjno-organizacyjnego nowodębskiego szpitala.

 

Jednym z bardziej obleganych było stoisko wojska. Armia rekrutowała dziś chętnych na turnus majowy do służby przygotowawczej. – Namawiamy mężczyzn i kobiety z orzeczoną kategorią – tłumaczył szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień  w Nisku, major Krzysztof Jasiński.

 

Targi Pracy i Edukacji, które odbyły się dziś w Tarnobrzegu ściągnęły tłumy. Zwiedzający mogli zapoznać się  z ofertami 100 wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele  potencjalnych pracodawców  oraz  placówek szkolno–edukacyjnych z naszego regionu.

Głównym organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu. Mówi dyrektor instytucji Teresa Huńka.