Tarnobrzeg. Tłumy na Targach Edukacji i Pracy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Stopa bezrobocia w Tarnobrzegu to obecnie 15,9 %, w powiecie tarnobrzeskim  wynosi 15,3%. Na podkarpaciu sięga 16,8%, a  w kraju 13,9%.

Organizatorami wydarzenia były: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu.

 

Rynek pracy w naszym regionie jest trudny ale praca dla tych, którzy naprawdę jej chcą przeważnie się znajduje. Takiego zdania jest dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, Teresa Huńka.

 

Podczas targów swoje oferty przedstawiały szkoły i uczelnie. Większość placówek kusiła kierunkami, po których łatwiej o prace. Wśród nich znalazło się Medyczno –  Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Stalowej Woli. Mówi kierowniczka szkolenia praktycznego z centrum, Barbara Ozga.

 

Monika Ślęzak i Renata Lis  z tarnobrzeskiego grill baru „Bocianówka”.

 

Tłumy przewinęły się dziś przez hale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. VIII Targi Edukacji i Pracy skupiły blisko setkę wystawców. Odwiedzający mogli wybierać spośród ponad 750 ofert pracy.

Mówi przedstawicielka firmy Pilkington Autmotive Poland, Katarzyna Socha.