Tarnobrzeg. Szpital wstrzymał przyjęcia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Pacjenci proszeni są o korzystanie z pomocy ościennych placówek szpitalnych.

W miniony piątek miały miejsce rozmowy negocjacyjne pomiędzy pielęgniarkami i położnymi z tarnobrzeskiego szpitala, a dyrektorem lecznicy.   Wiktor Stasiak nie przystał na oczekiwania blisko czterystuosobowej grupy zawodowej. Postulat  podwyżek  w wysokości minimum 1500 złotych brutto do pensji zasadniczej każdej pielęgniarki i położnej w zależności od stażu pracy jak powiedział nie  może być zrealizowany bo szpital nie ma na to pieniędzy.

Pismo z postulatami personelu średniego trafiając  24 czerwca na jego biurko  rozpoczęło  w placówce spór zbiorowy. 

Kolejne rozmowy  w tej sprawie miały się odbyć w najbliższą środę.

Przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Tarnobrzegu obecnie nie odbierają telefonów.

 

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Pielęgniarki masowo nie przyszły do pracy.  Mają zwolnienia lekarskie, wzięły opiekę lub wolne. – W szpitalu pojawiły się dziś oddziałowe i nieliczne pielęgniarki. Są też jeszcze pielęgniarki z nocnej zmiany. Obecnie namawiamy aby przyszły te, które przebywają na urlopach – powiedział nam dyrektor do spraw lecznictwa tarnobrzeskiego szpitala, Krzysztof Stolarski.