Tarnobrzeg. Szpital ma nowy laparoskop.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Obecnie szpital posiada dwa aparaty laparoskopowe. Nowy nabytek kosztował 230 tysięcy złotych. Jego zakup był możliwy dzięki pieniądzom, które tarnobrzeski samorząd zwrócił  w formie dotacji celowej szpitalowi   za zapłacony przez lecznice zaległy podatek wraz z odsetkami. Chodzi o kwotę 303 tysięcy złotych. Kilkadziesiąt tysięcy z tej sumy zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego na Oddział Ortopedii.

 

Nowy sprzęt ma się do tego przyczynić. Na Oddziale Chirurgii Ogólnej wykonywanych jest rocznie 1000 zabiegów, w tym dwieście laparoskopowo. Dlatego nowa aparatura cieszy kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej, Wojciecha Wiśniewskiego.

 

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu ma nowy laparoskop. Urządzenie służy do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Będzie wykorzystywane przez lekarzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej oraz z Oddziału Ginekologicznego.

Zastępca dyrektora do spraw lecznictwa  w tarnobrzeskim szpitalu, Krzysztof Stolarski podkreśla, ze zabiegi laparoskopowe są mniej inwazyjne, pacjenci znoszą je lepiej. Przekłada się to na krótszy pobyt chorego w szpitalu,  a co za tym idzie mniejsze koszty hospitalizacji.