Tarnobrzeg. Święto Konstytucji 3 Maja.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Prezydent Tarnobrzega odniósł się  do sytuacji na Ukrainie.  – Ostatnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą każą nam bardziej doceniać naszą Ojczyznę, która przeżywa najlepszy okres w swojej tysiącletniej historii – mówił Norbert Mastalerz.

Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 9  w Tarnobrzegu.

O godzinie 15.00, w obrębie stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim rozpocznie się „Majówka pod żaglami”.  W programie szanty, karaoke, animacje oraz warsztaty dla dzieci i konkursy.

 

 

Przed południem Msza Święta i uroczystości na Placu Bartosza Głowackiego. Po południu majówka żeglarska nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Bogaty program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Tarnobrzegu.

Świętowanie w Tarnobrzegu rozpoczęło się o godzinie 9.30 Mszą Świętą,  w Kościele Ojców Dominikanów. Po nabożeństwie miała miejsce manifestacja patriotyczna na Placu Bartosza Głowackiego. Przemówienie wygłosił prezydent miasta Norbert Mastalerz. Przypomniał o tym, że od uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nasi przodkowie jeszcze przez wiele dekad walczyli o suwerenne, nowoczesne państwo.